Žampach Atelier | atelier Žampach – Každé dílo má svůj příběh

atelier Žampach – Každé dílo má svůj příběh

 

Atelier Žampach nese jméno po svém zakladateli, malíři, sochaři a sklářskému designérovi Stanislavu Žampachovi. Ten ve sklářské tvorbě spojuje své kamenosochařské i malířské umění. Techniku pískování, kterou si zdokonalil v Japonsku, pozvedl na špičkovou výtvarnou disciplínu a svůj osobitý rukopis přenesl na každé své dílo.

 
 „Všechny produkty mají svůj příběh …“. Ten začíná myšlenkou v umělcově hlavě, pokračuje kresbou a tvorbou šablony pro reliéfní pískování a zkušenou rukou je pak přenesen na sklo, jemuž dodá jedinečnou a nenapodobitelnou tvář. 
„Inspirace je všude, jen ji člověk musí vnímat  …..“  Přenášet živou přírodu do zdánlivě neživého skla je pro nás velkou výzvou. Téměř na každém výrobku najdete stylizaci přírody, k níž máme hlubokou úctu a obdiv. 
 
Rodinný atelier tvoří jedinečné umělecké sklo s nadčasovým designem již od roku 1990.  Zpočátku byl zaměřen na design pro sklárny a obchodní společnosti z celého světa, např. Meiwa Trading Tokyo, Kurata Craft Glass Tsukiyono-Japonsko, May Company-USA. Od roku 1997 se však atelier zaměřil více na vlastní vývoj, produkci a prodej reliéfně pískovaného skla. 
 
V roce 2018 převzal atelier Ondřej Žampach, který pokračuje v tradici svého otce. Prioritou je dodávat na trh novinky, ale taky zachovávat i starší sortiment. Každodenní výzvou je hledání cest k využití moderních technologií pro zdokonalování kvality výrobního procesu a v neposlední řadě také designu a výroby vlastních obalů
 
Pro své záměry objednává atelier sklo dle vlastních návrhů v mnoha českých i zahraničních sklárnách, popř. vybírá zajímavé a neohleděné tvary, které tyto sklárny nabízejí. Výrobky atelieru Žampach jsou k dostání nejen v českých galeriích a specializovaných obchodech, ale i v zahraničí.
 

Více o nás napoví reportáž ČT Toulavá kamera - Za rodinným stříbrem